+ Flere Film TV-serier Sport Dokumentar Børn Underholdning Nyheder Show Reality Musik Videnskab Religion            

­
Barnkanalen (SVT B)

Lige nu på Barnkanalen (SVT B)

Børn 15:20: Arthur - Barnprogram från 1999
­­

Tecknad kanadensisk serie om Arthur, hans lillasyster Lillemor, hans vänner och familj, som bygger på böcker av Marc Brown. Svenska röster: Leo Hallerstam, Elina Raeder, Therese Reuterswärd, Annika Smedius, Linus Wahlgren, Eleonor Pelcs, Nick Atkinson, Maria Rydberg, m.fl.

­

Senere i dag

­

mandag 21. april

06:00:

Lenny och Knirp

Børn

06:05:

Katja Katt

Børn

06:15:

Riddare Micke

Børn

06:30:

Bolibompa

Børn

06:31:

Tilly och hennes vänner

Børn

06:45:

Gaspard och Lisa

Børn

06:55:

Kom ketchup så går vi

Børn

07:00:

Buskul

Børn

07:15:

Pelle Kanin

Børn

07:30:

Fåret Shaun

Børn

07:40:

Biet Maja

Børn

07:50:

Vad är...?

Børn

07:55:

Skåpbilen Olle

Børn

08:00:

Eloise

Børn

08:25:

De första stegen

Børn

08:30:

Berättelser från Nepal

Børn

08:35:

Daniel Tigers kvarter

Børn

08:50:

Olivia

Børn

09:00:

Teckenlådan

Børn

09:15:

Capelito

Børn

09:20:

Småkryp

Børn

09:25:

Tess och Ubbe

Børn

09:35:

Roboten Rob

Børn

09:50:

Pipi, Pupu och Rosmari

Børn

10:00:

Max och Ruby

Børn

10:20:

Stor och liten

Børn

10:30:

Molly Monster

Børn

10:35:

Pingu

Børn

10:40:

Byggare Bob

Børn

10:50:

Richard Scarrys äventyrsvärld

Børn

11:15:

Grodan och hans vänner

Børn

11:25:

Hannas hjälplinje

Børn

11:35:

Aisopos teater

Børn

11:45:

Capelito

Børn

11:50:

Kalle och hans nalle

Børn

12:00:

Drömyrket - finska

Børn

12:05:

Drömyrket - finska

Børn

12:10:

Ludovic

Børn

12:20:

Molly

Børn

12:25:

Nasse

Børn

12:35:

Pim och Pom

Børn

12:40:

Sagor från zoo

Børn

12:50:

Rorri Racerbil

Børn

13:00:

Florries drakar

Børn

13:10:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:20:

Lilla blåa draken

Børn

13:30:

Fieteri

Børn

13:45:

Harry och hans hink med dinosaurier

Børn

13:55:

Abbys flygande skola för feer

Børn

14:05:

Williams önskestövlar

Børn

14:10:

Mamma Mirabelle

Børn

14:20:

Sagor från andra länder

Børn

14:35:

Babar och Badous äventyr

Børn

14:45:

Zoé Kézako

Børn

15:00:

Creepschool

Børn

15:25:

Vampyrskolan

Børn

15:35:

Leonardo

Børn

16:05:

MI High

Børn

16:30:

Här kommer kungen

Børn

16:40:

Jobb i staden

Børn

16:45:

Seaside hotell

Børn

17:00:

Molly

Børn

17:10:

Wibbly Gris

Børn

17:20:

Lilla blåa draken

Børn

17:30:

Ett djur tittar in

Børn

17:35:

Vara vänner

Børn

17:45:

Lässugen

Børn

18:00:

Bolibompa

Børn

18:01:

Stella och Sam

Børn

18:15:

Lulu Zipadoo

Børn

18:30:

Fiska med Anders

Børn

18:45:

Katten och datormusen

Børn

18:50:

Pingvinerna från Madagaskar

Børn

19:15:

Erky Perky

Børn

19:30:

SOS - vilda djur

Børn

19:58:

Sendeophold

05:30:

I drömmarnas trädgård

Børn

05:55:

Storasyster och lillebror

Børn
­

tirsdag 22. april

06:00:

Lenny och Knirp

Børn

06:05:

Katja Katt

Børn

06:15:

Riddare Micke

Børn

06:30:

Bolibompa

Børn

06:31:

Tilly och hennes vänner

Børn

06:45:

Gaspard och Lisa

Børn

06:55:

Kom ketchup så går vi

Børn

07:00:

Buskul

Børn

07:15:

Pelle Kanin

Børn

07:30:

Fåret Shaun

Børn

07:40:

Biet Maja

Børn

07:50:

Vad är...?

Børn

08:00:

Eloise

Børn

08:25:

De första stegen

Børn

08:30:

Berättelser från Nepal

Børn

08:35:

Daniel Tigers kvarter

Børn

08:50:

Olivia

Børn

09:00:

Nicke Nyfiken

Børn

09:25:

Tess och Ubbe

Børn

09:35:

Roboten Rob

Børn

09:50:

Pipi, Pupu och Rosmari

Børn

10:00:

Max och Ruby

Børn

10:20:

Stor och liten

Børn

10:35:

Molly Monster

Børn

10:40:

Pingu

Børn

10:45:

Byggare Bob

Børn

10:55:

Ebb och Flo

Børn

11:00:

Richard Scarrys äventyrsvärld

Børn

11:25:

Hannas hjälplinje

Børn

11:35:

Aisopos teater

Børn

11:45:

Capelito

Børn

11:50:

Kalle och hans nalle

Børn

12:00:

Hönsrumpa och kofötter - meänkieli

Børn

12:10:

Ludovic

Børn

12:20:

Molly

Børn

12:25:

Nasse

Børn

12:35:

Mira och Maria

Børn

12:40:

Sagor från zoo

Børn

12:50:

Rorri Racerbil

Børn

13:00:

Florries drakar

Børn

13:10:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:25:

Lilla blåa draken

Børn

13:30:

Supergorillan

Børn

13:45:

Harry och hans hink med dinosaurier

Børn

13:55:

Abbys flygande skola för feer

Børn

14:05:

Williams önskestövlar

Børn

14:10:

Mamma Mirabelle

Børn

14:20:

Sagor från andra länder

Børn

14:35:

Babar och Badous äventyr

Børn

14:45:

Zoé Kézako

Børn

15:00:

Creepschool

Børn

15:25:

Erky Perky

Børn

15:35:

Leonardo

Børn

16:05:

MI High

Børn

16:30:

Kompisar på nätet

Børn

17:00:

Molly

Børn

17:10:

Wibbly Gris

Børn

17:20:

Sagor från zoo

Børn

17:30:

Små spöken

Børn

17:40:

Bert och Ernie på äventyr

Børn

17:45:

Charlie och Lola

Børn

18:00:

Bolibompa

Børn

18:01:

Skuggan

Børn

18:05:

Dinosaurietåget

Børn

18:20:

Biss och kajs

Børn

18:30:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

18:45:

Hjärnkontoret

Børn

19:15:

Lilla Aktuellt

Børn

19:20:

Människor för ändring

Børn

19:50:

Max's movie

Børn

20:00:

Sendeophold

05:30:

I drömmarnas trädgård

Børn

05:55:

Storasyster och lillebror

Børn

onsdag 23. april

06:00:

Lenny och Knirp

Børn

06:05:

Katja Katt

Børn

06:15:

Riddare Micke

Børn

06:30:

Bolibompa

Børn

06:31:

Tilly och hennes vänner

Børn

06:45:

Gaspard och Lisa

Børn

06:55:

Kom ketchup så går vi

Børn

07:00:

Buskul

Børn

07:15:

Pelle Kanin

Børn

07:30:

Fåret Shaun

Børn

07:40:

Biet Maja

Børn

07:50:

Vad är...?

Børn

07:55:

Skåpbilen Olle

Børn

08:00:

Eloise

Børn

08:25:

De första stegen

Børn

08:30:

Berättelser från Nepal

Børn

08:35:

Daniel Tigers kvarter

Børn

08:50:

Olivia

Børn

09:00:

Cirkuskiosken

Børn

09:10:

Katten, musen, tiotusen

Børn

09:20:

Räliga djur

Børn

09:25:

Tess och Ubbe

Børn

09:35:

Roboten Rob

Børn

09:50:

Pipi, Pupu och Rosmari

Børn

10:00:

Max och Ruby

Børn

10:20:

Stor och liten

Børn

10:35:

Molly Monster

Børn

10:40:

Pingu

Børn

10:45:

Byggare Bob

Børn

10:55:

Ebb och Flo

Børn

11:00:

Richard Scarrys äventyrsvärld

Børn

11:25:

Hannas hjälplinje

Børn

11:35:

Aisopos teater

Børn

11:45:

Capelito

Børn

11:50:

Kalle och hans nalle

Børn

12:00:

Sagor i nattmössan - lulesamiska

Børn

12:10:

Ludovic

Børn

12:20:

Molly

Børn

12:25:

Nasse

Børn

12:35:

Mira och Maria

Børn

12:40:

Boo

Børn

12:50:

Rorri Racerbil

Børn

13:00:

Florries drakar

Børn

13:10:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:20:

Lilla blåa draken

Børn

13:30:

Det stora uppdraget

Børn

13:45:

Harry och hans hink med dinosaurier

Børn

13:55:

Abbys flygande skola för feer

Børn

14:05:

Williams önskestövlar

Børn

14:10:

Mamma Mirabelle

Børn

14:20:

Sagor från andra länder

Børn

14:35:

Babar och Badous äventyr

Børn

14:45:

Zoé Kézako

Børn

15:00:

Fanboy och Chum Chum

Børn

15:25:

Erky Perky

Børn

15:35:

Leonardo

Børn

16:05:

MI High

Børn

16:30:

Kompisar på nätet

Børn

17:00:

Molly

Børn

17:10:

Wibbly Gris

Børn

17:20:

Sagor från zoo

Børn

17:30:

Små spöken

Børn

17:40:

Bert och Ernie på äventyr

Børn

17:45:

Charlie och Lola

Børn

18:00:

Bolibompa

Børn

18:01:

Smilla hittar

Børn

18:10:

Vad är...?

Børn

18:15:

Pelle Kanin

Børn

18:25:

Champion Shaun

Børn

18:30:

Den itusågade kaninen

Børn

18:45:

Labyrint

Børn

19:15:

Lilla Aktuellt

Børn

19:30:

Gumballs fantastiska värld

Børn

19:50:

Djungelpuls

Børn

19:55:

Sendeophold

05:30:

I drömmarnas trädgård

Børn

05:55:

Storasyster och lillebror

Børn
­

torsdag 24. april

06:00:

Lenny och Knirp

Børn

06:05:

Katja Katt

Børn

06:15:

Riddare Micke

Børn

06:30:

Bolibompa

Børn

06:31:

Tilly och hennes vänner

Børn

06:45:

Gaspard och Lisa

Børn

06:55:

Kom ketchup så går vi

Børn

07:00:

Buskul

Børn

07:15:

Pelle Kanin

Børn

07:30:

Fåret Shaun

Børn

07:40:

Biet Maja

Børn

07:50:

Vad är...?

Børn

07:55:

Skåpbilen Olle

Børn

08:00:

Eloise

Børn

08:25:

De första stegen

Børn

08:30:

Berättelser från Nepal

Børn

08:35:

Daniel Tigers kvarter

Børn

08:50:

Olivia

Børn

09:00:

Nicke Nyfiken

Børn

09:25:

Tess och Ubbe

Børn

09:35:

Roboten Rob

Børn

09:50:

Pipi, Pupu och Rosmari

Børn

10:00:

Max och Ruby

Børn

10:20:

Stor och liten

Børn

10:35:

Molly Monster

Børn

10:40:

Pingu

Børn

10:45:

Byggare Bob

Børn

10:55:

Ebb och Flo

Børn

11:00:

Richard Scarrys äventyrsvärld

Børn

11:25:

Hannas hjälplinje

Børn

11:35:

Aisopos teater

Børn

11:45:

Capelito

Børn

11:50:

Kalle och hans nalle

Børn

12:00:

Sagor i nattmössan - romani/kaale

Børn

12:10:

Ludovic

Børn

12:20:

Molly

Børn

12:25:

Nasse

Børn

12:35:

Mira och Maria

Børn

12:40:

Boo

Børn

12:50:

Rorri Racerbil

Børn

13:00:

Florries drakar

Børn

13:10:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:20:

Lilla blåa draken

Børn

13:30:

Hej kompis

Børn

13:45:

Harry och hans hink med dinosaurier

Børn

13:55:

Abbys flygande skola för feer

Børn

14:05:

Williams önskestövlar

Børn

14:10:

Mamma Mirabelle

Børn

14:20:

Sagor från andra länder

Børn

14:35:

Babar och Badous äventyr

Børn

14:45:

Zoé Kézako

Børn

15:00:

Fanboy och Chum Chum

Børn

15:25:

Erky Perky

Børn

15:35:

Leonardo

Børn

16:05:

MI High

Børn

16:30:

Kompisar på nätet

Børn

17:00:

Molly

Børn

17:10:

Wibbly Gris

Børn

17:20:

Sagor från zoo

Børn

17:30:

Små spöken

Børn

17:40:

Bert och Ernie på äventyr

Børn

17:45:

Charlie och Lola

Børn

18:00:

Bolibompa

Børn

18:01:

Cirkuskiosken

Børn

18:10:

Katten, musen, tiotusen

Børn

18:20:

Räliga djur

Børn

18:30:

Joy

Børn

18:45:

Fixa rummet

Børn

19:15:

Lilla Aktuellt

Børn

19:30:

AF1

Børn

19:55:

Larva

Børn

21:50:

Sendeophold

05:30:

I drömmarnas trädgård

Børn

05:55:

Storasyster och lillebror

Børn
­

fredag 25. april

06:00:

Lenny och Knirp

Børn

06:05:

Katja Katt

Børn

06:15:

Riddare Micke

Børn

06:30:

Bolibompa

Børn

06:31:

Tilly och hennes vänner

Børn

06:45:

Gaspard och Lisa

Børn

06:55:

Kom ketchup så går vi

Børn

07:00:

Buskul

Børn

07:15:

Pelle Kanin

Børn

07:30:

Fåret Shaun

Børn

07:40:

Biet Maja

Børn

07:50:

Vad är...?

Børn

07:55:

Skåpbilen Olle

Børn

08:00:

Eloise

Børn

08:25:

De första stegen

Børn

08:30:

Berättelser från Bangladesh

Børn

08:35:

Daniel Tigers kvarter

Børn

08:50:

Olivia

Børn

09:00:

Lilla Aktuellt skola

Børn

09:15:

Billy

Børn

09:25:

Tess och Ubbe

Børn

09:35:

Roboten Rob

Børn

09:50:

Pipi, Pupu och Rosmari

Børn

10:00:

Max och Ruby

Børn

10:20:

Stor och liten

Børn

10:35:

Molly Monster

Børn

10:40:

Pingu

Børn

10:45:

Byggare Bob

Børn

10:55:

Ebb och Flo

Børn

11:00:

Richard Scarrys äventyrsvärld

Børn

11:25:

Hannas hjälplinje

Børn

11:35:

Aisopos teater

Børn

11:45:

Capelito

Børn

11:50:

Kalle och hans nalle

Børn

12:00:

Katten, musen, tiotusen - sydkurdiska

Børn

12:10:

Ludovic

Børn

12:20:

Molly

Børn

12:25:

Nasse

Børn

12:40:

Boo

Børn

12:50:

Rorri Racerbil

Børn

13:00:

Lilla Aktuellt teckenspråk

Børn

13:15:

Fumlesen

Børn

13:25:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:35:

Lilla blåa draken

Børn

13:45:

Harry och hans hink med dinosaurier

Børn

13:55:

Abbys flygande skola för feer

Børn

14:05:

Williams önskestövlar

Børn

14:10:

Mamma Mirabelle

Børn

14:20:

Arthur

Børn

14:45:

Zoé Kézako

Børn

15:00:

Fanboy och Chum Chum

Børn

15:25:

Erky Perky

Børn

15:35:

Leonardo

Børn

16:05:

MI High

Børn

16:30:

Kompisar på nätet

Børn

17:00:

Molly

Børn

17:10:

Wibbly Gris

Børn

17:20:

Sagor från zoo

Børn

17:30:

Pim och Pom

Børn

17:35:

Vem?

Børn

17:40:

Bert och Ernie på äventyr

Børn

17:45:

Charlie och Lola

Børn

18:00:

Fredagshäng med Rijal

Børn

18:01:

Så gör man inte

Børn

18:05:

Supersnällasilversara och Stålhenrik

Børn

18:30:

Amigo Grande

Børn

19:00:

Piraterna

Børn

19:30:

Pappas pengar

TV-serier

19:50:

Djungelpuls

Børn

19:55:

Sendeophold

05:30:

I drömmarnas trädgård

Børn

05:55:

Dip Dap

Børn

lørdag 26. april

­

søndag 27. april

­

mandag 28. april

06:00:

Lenny och Knirp

Børn

06:05:

Katja Katt

Børn

06:15:

Riddare Micke

Børn

06:30:

Bolibompa

Børn

06:31:

Tilly och hennes vänner

Børn

06:45:

Gaspard och Lisa

Børn

06:55:

Kom ketchup så går vi

Børn

07:00:

Buskul

Børn

07:15:

Pelle Kanin

Børn

07:30:

Fåret Shaun

Børn

07:40:

Biet Maja

Børn

07:50:

Vad är...?

Børn

07:55:

Skåpbilen Olle

Børn

08:00:

Eloise

Børn

08:25:

De första stegen

Børn

08:30:

Berättelser från Bangladesh

Børn

08:35:

Daniel Tigers kvarter

Børn

08:50:

Olivia

Børn

09:00:

Teckenlådan

Børn

09:15:

Capelito

Børn

09:20:

Småkryp

Børn

09:25:

Tess och Ubbe

Børn

09:35:

Roboten Rob

Børn

09:50:

Pipi, Pupu och Rosmari

Børn

10:00:

Max och Ruby

Børn

10:20:

Stor och liten

Børn

10:35:

Molly Monster

Børn

10:40:

Pingu

Børn

10:45:

Byggare Bob

Børn

10:55:

Ebb och Flo

Børn

11:00:

Richard Scarrys äventyrsvärld

Børn

11:25:

Hannas hjälplinje

Børn

11:35:

Aisopos teater

Børn

11:45:

Capelito

Børn

11:50:

Kalle och hans nalle

Børn

12:00:

Drömyrket - finska

Børn

12:05:

Drömyrket - finska

Børn

12:10:

Ludovic

Børn

12:20:

Molly

Børn

12:25:

Nasse

Børn

12:35:

Mira och Maria

Børn

12:40:

Boo

Børn

12:50:

Rorri Racerbil

Børn

13:00:

Florries drakar

Børn

13:10:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:20:

Lilla blåa draken

Børn

13:30:

Fieteri

Børn

13:45:

Harry och hans hink med dinosaurier

Børn

13:55:

Abbys flygande skola för feer

Børn

14:05:

Williams önskestövlar

Børn

14:10:

Mamma Mirabelle

Børn

14:20:

Arthur

Børn

14:45:

Zoé Kézako

Børn

15:00:

Fanboy och Chum Chum

Børn

15:20:

Erky Perky

Børn

15:35:

Leonardo

Børn

16:00:

MI High

Børn

16:30:

Här kommer kungen

Børn

16:40:

Jobb i staden

Børn

16:45:

Seaside hotell

Børn

17:00:

Molly

Børn

17:10:

Wibbly Gris

Børn

17:20:

Lilla blåa draken

Børn

17:30:

Ett djur tittar in

Børn

17:35:

Vara vänner

Børn

17:45:

Lässugen

Børn

18:00:

Bolibompa

Børn

18:01:

Stella och Sam

Børn

18:15:

Lulu Zipadoo

Børn

18:30:

Fiska med Anders

Børn

18:45:

Katten och datormusen

Børn

18:50:

Pingvinerna från Madagaskar

Børn

19:15:

Lilla Aktuellt

Børn

19:30:

SOS - vilda djur

Børn

19:58:

Sendeophold

05:30:

I drömmarnas trädgård

Børn

05:55:

Storasyster och lillebror

Børn

tirsdag 29. april

06:00:

Lenny och Knirp

Børn

06:05:

Katja Katt

Børn

06:15:

Riddare Micke

Børn

06:30:

Bolibompa

Børn

06:31:

Tilly och hennes vänner

Børn

06:45:

Gaspard och Lisa

Børn

06:55:

Kom ketchup så går vi

Børn

07:00:

Buskul

Børn

07:15:

Pelle Kanin

Børn

07:30:

Fåret Shaun

Børn

07:40:

Biet Maja

Børn

07:50:

Vad är...?

Børn

08:00:

Eloise

Børn

08:25:

De första stegen

Børn

08:30:

Berättelser från Bangladesh

Børn

08:35:

Daniel Tigers kvarter

Børn

08:50:

Olivia

Børn

09:00:

Nicke Nyfiken

Børn

09:25:

Tess och Ubbe

Børn

09:35:

Roboten Rob

Børn

09:50:

Pipi, Pupu och Rosmari

Børn

10:00:

Max och Ruby

Børn

10:20:

Stor och liten

Børn

10:35:

Lilla prinsessan

Børn

10:45:

Byggare Bob

Børn

10:55:

Ebb och Flo

Børn

11:00:

Richard Scarrys äventyrsvärld

Børn

11:25:

Hannas hjälplinje

Børn

11:35:

Aisopos teater

Børn

11:45:

Capelito

Børn

11:50:

Kalle och hans nalle

Børn

12:00:

Hönsrumpa och kofötter - meänkieli

Børn

12:10:

Ludovic

Børn

12:20:

Molly

Børn

12:25:

Grodan och hans vänner

Børn

12:35:

Mira och Maria

Børn

12:40:

Boo

Børn

12:50:

Rorri Racerbil

Børn

13:00:

Florries drakar

Børn

13:10:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:20:

Lilla blåa draken

Børn

13:30:

Supergorillan

Børn

13:45:

Harry och hans hink med dinosaurier

Børn

13:55:

Abbys flygande skola för feer

Børn

14:05:

Williams önskestövlar

Børn

14:10:

Mamma Mirabelle

Børn

14:20:

Arthur

Børn

14:45:

Zoé Kézako

Børn

15:00:

Fanboy och Chum Chum

Børn

15:20:

Erky Perky

Børn

15:35:

Leonardo

Børn

16:00:

MI High

Børn

16:30:

Kompisar på nätet

Børn

17:00:

Molly

Børn

17:10:

Wibbly Gris

Børn

17:20:

Sagor från zoo

Børn

17:30:

Små spöken

Børn

17:40:

Bert och Ernie på äventyr

Børn

17:45:

Charlie och Lola

Børn

18:00:

Bolibompa

Børn

18:01:

Skuggan

Børn

18:05:

Dinosaurietåget

Børn

18:20:

Alice från Kina

Børn

18:25:

Kylskåpsparty

Børn

18:30:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

18:45:

Hjärnkontoret

Børn

19:15:

Lilla Aktuellt

Børn

19:20:

Människor för ändring

Børn

19:50:

Max's movie

Børn

20:00:

Sendeophold

05:30:

I drömmarnas trädgård

Børn

05:55:

Storasyster och lillebror

Børn
­

onsdag 30. april

06:00:

Lenny och Knirp

Børn

06:05:

Katja Katt

Børn

06:15:

Riddare Micke

Børn

06:30:

Bolibompa

Børn

06:31:

Tilly och hennes vänner

Børn

06:45:

Gaspard och Lisa

Børn

06:55:

Kom ketchup så går vi

Børn

07:00:

Buskul

Børn

07:15:

Pelle Kanin

Børn

07:30:

Fåret Shaun

Børn

07:40:

Biet Maja

Børn

07:50:

Vad är...?

Børn

07:55:

Skåpbilen Olle

Børn

08:00:

Eloise

Børn

08:25:

De första stegen

Børn

08:30:

Berättelser från Bangladesh

Børn

08:35:

Daniel Tigers kvarter

Børn

08:50:

Olivia

Børn

09:00:

Cirkuskiosken

Børn

09:10:

Katten, musen, tiotusen

Børn

09:20:

Räliga djur

Børn

09:25:

Tess och Ubbe

Børn

09:35:

Roboten Rob

Børn

09:50:

Pipi, Pupu och Rosmari

Børn

10:00:

Max och Ruby

Børn

10:20:

Stor och liten

Børn

10:35:

Lilla prinsessan

Børn

10:45:

Byggare Bob

Børn

10:55:

Ebb och Flo

Børn

11:00:

Richard Scarrys äventyrsvärld

Børn

11:25:

Hannas hjälplinje

Børn

11:35:

Aisopos teater

Børn

11:45:

Capelito

Børn

11:50:

Kalle och hans nalle

Børn

12:00:

Sagor i nattmössan - lulesamiska

Børn

12:10:

Ludovic

Børn

12:20:

Molly

Børn

12:25:

Grodan och hans vänner

Børn

12:35:

Mira och Maria

Børn

12:40:

Boo

Børn

12:50:

Rorri Racerbil

Børn

13:00:

Florries drakar

Børn

13:10:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:20:

Lilla blåa draken

Børn

13:30:

Det stora uppdraget

Børn

13:45:

Harry och hans hink med dinosaurier

Børn

13:55:

Abbys flygande skola för feer

Børn

14:05:

Williams önskestövlar

Børn

14:10:

Mamma Mirabelle

Børn

14:20:

Arthur

Børn

14:45:

Zoé Kézako

Børn

15:00:

Fanboy och Chum Chum

Børn

15:20:

Erky Perky

Børn

15:35:

Leonardo

Børn

16:00:

MI High

Børn

16:30:

Kompisar på nätet

Børn

17:00:

Molly

Børn

17:10:

Wibbly Gris

Børn

17:20:

Sagor från zoo

Børn

17:30:

Små spöken

Børn

17:40:

Bert och Ernie på äventyr

Børn

17:45:

Tess och Ubbe

Børn

18:00:

Bolibompa

Børn

18:01:

Smilla hittar

Børn

18:10:

Vad är...?

Børn

18:15:

Pelle Kanin

Børn

18:25:

Champion Shaun

Børn

18:30:

Philofix

Børn

18:45:

Labyrint

Børn

19:15:

Lilla Aktuellt

Børn

19:30:

Gumballs fantastiska värld

Børn

19:50:

Djungelpuls

Børn

19:55:

Sendeophold

05:30:

I drömmarnas trädgård

Børn

05:55:

Storasyster och lillebror

Børn
­

torsdag 1. maj

06:00:

Lenny och Knirp

Børn

06:05:

Katja Katt

Børn

06:15:

Riddare Micke

Børn

06:30:

Bolibompa

Børn

06:31:

Tilly och hennes vänner

Børn

06:45:

Gaspard och Lisa

Børn

06:55:

Kom ketchup så går vi

Børn

07:00:

Buskul

Børn

07:15:

Biet Maja

Børn

07:30:

Fåret Shaun

Børn

07:40:

Pelle Kanin

Børn

08:05:

Charlie och Lola

Børn

08:15:

Toot och Puddle

Børn

08:30:

Berättelser från Bangladesh

Børn

08:35:

Daniel Tigers kvarter

Børn

08:50:

Olivia

Børn

09:00:

Nicke Nyfiken

Børn

09:25:

Tess och Ubbe

Børn

09:35:

Roboten Rob

Børn

09:50:

Pipi, Pupu och Rosmari

Børn

10:00:

Max och Ruby

Børn

10:20:

Stor och liten

Børn

10:35:

Lilla prinsessan

Børn

10:45:

Byggare Bob

Børn

10:55:

Ebb och Flo

Børn

11:00:

Richard Scarrys äventyrsvärld

Børn

11:25:

Hannas hjälplinje

Børn

11:35:

Aisopos teater

Børn

11:45:

Capelito

Børn

11:50:

Kalle och hans nalle

Børn

12:00:

Sagor i nattmössan - romani/kaale

Børn

12:10:

Ludovic

Børn

12:20:

Molly

Børn

12:25:

Grodan och hans vänner

Børn

12:35:

Mira och Maria

Børn

12:40:

Boo

Børn

12:50:

Rorri Racerbil

Børn

13:00:

Florries drakar

Børn

13:10:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:20:

Lilla blåa draken

Børn

13:30:

Hej kompis

Børn

13:45:

Harry och hans hink med dinosaurier

Børn

13:55:

Abbys flygande skola för feer

Børn

14:05:

Williams önskestövlar

Børn

14:10:

Mamma Mirabelle

Børn

14:20:

Arthur

Børn

14:45:

Zoé Kézako

Børn

15:00:

Fanboy och Chum Chum

Børn

15:20:

Erky Perky

Børn

15:35:

Leonardo

Børn

16:00:

MI High

Børn

16:30:

Kompisar på nätet

Børn

17:00:

Molly

Børn

17:10:

Wibbly Gris

Børn

17:20:

Sagor från zoo

Børn

17:30:

Små spöken

Børn

17:40:

Bert och Ernie på äventyr

Børn

17:45:

Tess och Ubbe

Børn

18:00:

Bolibompa

Børn

18:01:

Cirkuskiosken

Børn

18:10:

Katten, musen, tiotusen

Børn

18:20:

Kapten Balans och tidsmaskinen

Børn

18:30:

Joy

Børn

18:45:

Fixa rummet

Børn

19:15:

Erky Perky

Børn

19:30:

AF1

Børn

19:55:

Larva

Børn

21:50:

Sendeophold

05:30:

I drömmarnas trädgård

Børn

05:55:

Storasyster och lillebror

Børn

fredag 2. maj

06:00:

Lenny och Knirp

Børn

06:05:

Katja Katt

Børn

06:15:

Riddare Micke

Børn

06:30:

Bolibompa

Børn

06:31:

Tilly och hennes vänner

Børn

06:45:

Gaspard och Lisa

Børn

06:55:

Kom ketchup så går vi

Børn

07:00:

Buskul

Børn

07:15:

Pelle Kanin

Børn

07:30:

Fåret Shaun

Børn

07:40:

Biet Maja

Børn

07:55:

Vad är...?

Børn

08:00:

Skåpbilen Olle

Børn

08:05:

Charlie och Lola

Børn

08:15:

Toot och Puddle

Børn

08:30:

Lisa

Børn

08:35:

Daniel Tigers kvarter

Børn

08:50:

Olivia

Børn

09:00:

Lilla Aktuellt skola

Børn

09:15:

Billy

Børn

09:25:

Tess och Ubbe

Børn

09:35:

Roboten Rob

Børn

09:50:

Pipi, Pupu och Rosmari

Børn

10:00:

Max och Ruby

Børn

10:20:

Stor och liten

Børn

10:35:

Lilla prinsessan

Børn

10:45:

Byggare Bob

Børn

10:55:

Ebb och Flo

Børn

11:00:

Richard Scarrys äventyrsvärld

Børn

11:25:

Hannas hjälplinje

Børn

11:35:

Capelito

Børn

11:40:

Tweenies

Børn

12:00:

Katten, musen, tiotusen - sydkurdiska

Børn

12:10:

Ludovic

Børn

12:20:

Molly

Børn

12:25:

Grodan och hans vänner

Børn

12:40:

Boo

Børn

12:50:

Rorri Racerbil

Børn

13:00:

Lilla Aktuellt teckenspråk

Børn

13:15:

Fumlesen

Børn

13:25:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:35:

Lilla blåa draken

Børn

13:45:

Harry och hans hink med dinosaurier

Børn

13:55:

Abbys flygande skola för feer

Børn

14:05:

Williams önskestövlar

Børn

14:10:

Mamma Mirabelle

Børn

14:20:

Arthur

Børn

14:45:

Zoé Kézako

Børn

15:00:

Fanboy och Chum Chum

Børn

15:20:

Erky Perky

Børn

15:35:

Leonardo

Børn

16:00:

MI High

Børn

16:30:

Kompisar på nätet

Børn

17:00:

Molly

Børn

17:10:

Florries drakar

Børn

17:20:

Sagor från zoo

Børn

17:30:

Pim och Pom

Børn

17:35:

Vem?

Børn

17:40:

Bert och Ernie på äventyr

Børn

17:45:

Tess och Ubbe

Børn

18:00:

Fredagshäng med Rijal

Børn

18:01:

Så gör man inte

Børn

18:05:

Supersnällasilversara och Stålhenrik

Børn

18:30:

Vi i femman

Børn

19:00:

Piraterna

Børn

19:30:

Pappas pengar

TV-serier

19:50:

Benny Brun

Børn

20:00:

Sendeophold

05:30:

I drömmarnas trädgård

Børn

05:55:

Dip Dap

Børn
­

lørdag 3. maj

­

søndag 4. maj

06:00:

Lenny och Knirp

Børn

06:05:

Riddare Micke

Børn

06:20:

Katja Katt

Børn

06:30:

Williams önskestövlar

Børn

06:35:

Sagor från zoo

Børn

06:45:

Gissa hur mycket jag tycker om dig

Børn

07:00:

Bolibompa

Børn

07:01:

Berg-och-talbana

Børn

07:05:

Arthur

Børn

07:30:

Skåpbilen Olle

Børn

07:35:

Biet Maja

Børn

07:50:

Stella och Sam

Børn

08:00:

Små Einsteins

Børn

08:25:

Bettan och Goliat

Børn

08:30:

Mamma Mu

Børn

08:40:

Bellmanhistorier

Børn

08:45:

Yakari

Børn

09:00:

Disneydags

Børn

09:50:

Fångad

Børn

10:15:

Jag och mina monster

Børn

10:40:

Legenden om Enyo

Børn

11:05:

Sommarlägret

Børn

11:20:

I nöd och lust

Børn

11:40:

Rudi kapplöpningsgrisen

Børn

12:10:

Horseland

Børn

12:35:

Jane och draken

Børn

12:55:

Vargar, häxor och jättar

Børn

13:05:

Piggley Winks äventyr

Børn

13:30:

Karamelli

Børn

13:45:

Supergorillan

Børn

14:00:

Barr och Pinne räddar världen

Børn

14:10:

Hopp, hopp tv

Børn

14:20:

Kapten Balans och tidsmaskinen

Børn

14:25:

Skapelsemyter

Børn

14:30:

Babar och Badous äventyr

Børn

14:50:

Skåpbilen Olle

Børn

14:55:

Mamma Mirabelle

Børn

15:10:

Stor och liten

Børn

15:20:

Arthur

Børn

15:45:

Pipungarna

Børn

15:50:

Harry och hans hink med dinosaurier

Børn

16:00:

Tilly och hennes vänner

Børn

16:15:

Nasse

Børn

16:20:

Gaspard och Lisa

Børn

16:30:

Sixten och Snilleblixten

Børn

16:35:

Olivia

Børn

16:45:

Lilla blåa draken

Børn

16:55:

Lisa

Børn

17:00:

Molly

Børn

17:10:

Florries drakar

Børn

17:20:

Sagor från zoo

Børn

17:30:

Små spöken

Børn

17:40:

Bert och Ernie på äventyr

Børn

17:45:

Tess och Ubbe

Børn

18:00:

Söndag med Amy

Børn

18:01:

Gaspard och Lisa

Børn

18:15:

Tatonkas berättelser

Børn

18:30:

Bulldogg

Børn

19:00:

Djursjukhuset

Børn

19:30:

Lilla Sportspegeln

Børn

19:50:

Söndag med Amy

Børn

19:55:

Gazoon

Børn

20:00:

Sendeophold

05:30:

I drömmarnas trädgård

Børn

05:55:

Storasyster och lillebror

Børn

TimeFor.TV

­

Om TimeFor.TV

Cookies

Sideoversigt

Køb EPG data

­

Integrationer

­

XMLTV for dit mediecenter

TimeFor.TV i DVBLogic

TimeFor.TV med RSS

TimeFor.TV på din hjemmeside

­

Kategorier

­

Dagens film

Dagens TV-serier

Dagens sport i TV

Dagens børneprogrammer

Underholdning i dag

­
TimeFor.TV Pro

Kun DKK 99,-/årligt

Bliv Pro nu

­
­
­

TimeFor.TV in your language: Dansk Deutsch English Español Français Italiano Nederlands Norsk Svenska

­
­