+ Flere Film TV-serier Sport Dokumentar Børn Underholdning Nyheder Show Reality Musik Videnskab Religion            

­
Barnkanalen (SVT B)

Lige nu på Barnkanalen (SVT B)

Børn 15:45: Pyjamasklubben - Barnprogram från 2003
­­

Frankie, Fliss, Kenny, Lyndz och Rosie är bästisar för alltid. De har till och med en klubb - Pyjamasklubben - där de turas om att sova över hos varann och samtidigt ständigt stötta och hjälpa varandra med allt från små till stora problem och frågor.

­

Senere i dag

­

onsdag 2. september

06:00:

Lilla prinsessan

Børn

06:10:

Riddare Micke

Børn

06:25:

Lisa

Børn

06:30:

Dimitri

Børn

06:35:

Max och Ruby

Børn

07:00:

Morgonshowen

Børn

07:01:

Franklin och hans vänner

Børn

07:20:

Fåret Shaun

Børn

07:30:

Fixarna

Børn

07:35:

Masha och björnen

Børn

07:45:

Den itusågade kaninen

Børn

08:05:

Zoé Kézako

Børn

08:15:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

08:30:

Peg + Katt

Børn

08:45:

Äventyr i tid och rum

Børn

08:55:

Rita och Krokodil

Børn

09:00:

Bästa bokstaven

Børn

09:05:

Pinos dagbok

Børn

09:10:

Cirkuskiosken

Børn

09:20:

Kapten Balans och tidsmaskinen

Børn

09:25:

Djungelboken

Børn

09:35:

Stella och Sam

Børn

09:50:

Rymdrekryterna

Børn

10:05:

Clifford, den stora röda hunden

Børn

10:30:

Roboten Rob

Børn

10:40:

Lulu Zipadoo

Børn

10:55:

Meckar-Micke

Børn

11:05:

Charlie och Lola

Børn

11:15:

Rorri Racerbil

Børn

11:25:

Gaspard och Lisa

Børn

11:35:

Gissa hur mycket jag tycker om dig

Børn

11:50:

Polo

Børn

11:55:

Pingu

Børn

12:00:

Allti Kartong - sydsamiska

Børn

12:10:

Pocoyo

Børn

12:15:

Långhalsen Lo

Børn

12:25:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

12:35:

Bing

Børn

12:40:

Sara och Anka

Børn

12:50:

Timmy lamm

Børn

13:00:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:15:

Fifi och blomsterfröna

Børn

13:25:

Skåpbilen Olle

Børn

13:30:

Det stora uppdraget

Børn

13:45:

Arthur

Børn

14:10:

Masha och björnen

Børn

14:15:

Fåret Shaun

Børn

14:20:

Tatonkas berättelser

Børn

14:35:

En kulen natt

Børn

15:00:

Kapten Sabeltand - kungen på havet

Børn

15:15:

Den fula ankungen och jag

Børn

15:35:

Ugglan & co

Børn

15:45:

Pyjamasklubben

Børn

16:10:

Knäppala skola

Børn

16:30:

Johnny och Johanna

Børn

17:00:

Dinosaurietåget

Børn

17:10:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

17:25:

Lisa

Børn

17:30:

Ella Bella bingo

Børn

17:35:

Biet Maya

Børn

17:50:

Farfar i fickan

Børn

18:00:

Bolibompa

Børn

18:01:

Pappa på förskolan

Børn

18:15:

Katja Katt

Børn

18:30:

Geronimo Stilton

Børn

18:55:

Djungelgänget

Børn

19:05:

Ugglan & co

Børn

19:15:

Lilla Aktuellt

Børn

19:25:

MI High

Børn

19:55:

Pepparkornen

Børn

20:25:

Det vilda fotbollsgänget

Børn

20:45:

Nina Patalo

Børn

20:55:

Lilla Aktuellt

Børn

21:00:

Sendeophold

05:00:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

05:10:

Långhalsen Lo

Børn

05:15:

Pocoyo

Børn

05:25:

Bing

Børn

05:30:

Sara och Anka

Børn

05:40:

Dinosar

Børn

05:50:

Timmy lamm

Børn
­

torsdag 3. september

06:00:

Lilla prinsessan

Børn

06:10:

Riddare Micke

Børn

06:25:

Ella Bella bingo

Børn

06:30:

Dimitri

Børn

06:35:

Max och Ruby

Børn

07:00:

Morgonshowen

Børn

07:01:

Livet i Bokstavslandet

Børn

07:20:

Fåret Shaun

Børn

07:30:

Kate och Mim-Mim

Børn

07:45:

Pelle Kanin

Børn

08:00:

Stella och Sam

Børn

08:15:

Elias och räddningsteamet

Børn

08:30:

Katie Morag

Børn

08:45:

Dinosaurietåget

Børn

08:55:

Kylskåpsparty

Børn

09:00:

Träd Fu Tom

Børn

09:20:

Lata Lucy

Børn

09:25:

Djungelboken

Børn

09:35:

Stella och Sam

Børn

09:50:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

10:05:

Clifford, den stora röda hunden

Børn

10:30:

Roboten Rob

Børn

10:40:

Lulu Zipadoo

Børn

10:55:

Meckar-Micke

Børn

11:05:

Charlie och Lola

Børn

11:15:

Rorri Racerbil

Børn

11:25:

Gaspard och Lisa

Børn

11:35:

Gissa hur mycket jag tycker om dig

Børn

11:50:

Polo

Børn

11:55:

Pingu

Børn

12:00:

Pinos dagbok - romani chib/svensk romani

Børn

12:05:

Pinos dagbok - romani chib/svensk romani

Børn

12:10:

Pocoyo

Børn

12:15:

Långhalsen Lo

Børn

12:25:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

12:35:

Daniel Tigers kvarter

Børn

12:45:

Berg-och-talbana

Børn

12:50:

Timmy lamm

Børn

13:00:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:15:

Fifi och blomsterfröna

Børn

13:25:

Skåpbilen Olle

Børn

13:30:

Sagoträdet

Børn

13:45:

Arthur

Børn

14:10:

Masha och björnen

Børn

14:15:

Fåret Shaun

Børn

14:20:

Yakari

Børn

14:35:

Zombie hotell

Børn

15:00:

Kapten Sabeltand - kungen på havet

Børn

15:15:

Den fula ankungen och jag

Børn

15:35:

Ugglan & co

Børn

15:45:

Pyjamasklubben

Børn

16:10:

Knäppala skola

Børn

16:30:

Johnny och Johanna

Børn

17:00:

Dinosaurietåget

Børn

17:10:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

17:25:

Lisa

Børn

17:30:

Bolibompa

Børn

17:31:

Kan du pussa den?

Børn

17:40:

Lillys Bortomvik

Børn

17:50:

Bing

Børn

18:00:

Tripp trapp träd

Børn

18:15:

Livet i Bokstavslandet

Børn

18:30:

Geronimo Stilton

Børn

18:50:

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Børn

19:05:

Benny Brun

Børn

19:15:

Lilla Aktuellt

Børn

19:25:

Geografens testamente - Norden

Børn

19:45:

Kalkyl

Børn

20:00:

Sendeophold

05:00:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

05:10:

Långhalsen Lo

Børn

05:15:

Pocoyo

Børn

05:25:

Bing

Børn

05:30:

Sara och Anka

Børn

05:40:

Dinosar

Børn

05:50:

Timmy lamm

Børn

fredag 4. september

06:00:

Lilla prinsessan

Børn

06:10:

Riddare Micke

Børn

06:25:

Lisa

Børn

06:30:

Dimitri

Børn

06:35:

Max och Ruby

Børn

07:00:

Morgonshowen

Børn

07:01:

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Børn

07:20:

Fåret Shaun

Børn

07:30:

Pax jordiska äventyr

Børn

07:45:

Elias och räddningsteamet

Børn

08:00:

Biet Maya

Børn

08:15:

Äventyr i tid och rum

Børn

08:30:

Börja skolan

Børn

08:35:

Masha och björnen

Børn

08:45:

Rymdrekryterna

Børn

08:55:

Tripp och Tropp upptäcker djur

Børn

09:00:

Träd Fu Tom

Børn

09:20:

Lata Lucy

Børn

09:25:

Djungelboken

Børn

09:35:

Stella och Sam

Børn

09:50:

Pelle Kanin

Børn

10:05:

Clifford, den stora röda hunden

Børn

10:30:

Roboten Rob

Børn

10:40:

Lulu Zipadoo

Børn

10:55:

Meckar-Micke

Børn

11:05:

Charlie och Lola

Børn

11:15:

Rorri Racerbil

Børn

11:25:

Gaspard och Lisa

Børn

11:35:

Gissa hur mycket jag tycker om dig

Børn

11:50:

Polo

Børn

11:55:

Pingu

Børn

12:00:

Pinos dagbok - assyriska

Børn

12:05:

Pinos dagbok - kirundi

Børn

12:10:

Pocoyo

Børn

12:15:

Långhalsen Lo

Børn

12:25:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

12:35:

Bing

Børn

12:40:

Sara och Anka

Børn

12:50:

Timmy lamm

Børn

13:00:

Dinosar

Børn

13:15:

Fifi och blomsterfröna

Børn

13:25:

Skåpbilen Olle

Børn

13:30:

Farfar i fickan

Børn

13:45:

Arthur

Børn

14:10:

Masha och björnen

Børn

14:15:

Tatonkas berättelser

Børn

14:30:

Lilla Aktuellt skola

Børn

14:45:

Lilla Aktuellt teckenspråk

Børn

15:00:

Kapten Sabeltand - kungen på havet

Børn

15:15:

Piñata

Børn

15:40:

Ugglan & co

Børn

15:45:

Pyjamasklubben

Børn

16:10:

Knäppala skola

Børn

16:30:

Johnny och Johanna

Børn

17:00:

Dinosaurietåget

Børn

17:10:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

17:25:

Lisa

Børn

17:30:

Bolibompa

Børn

17:31:

Musikbilen

Børn

17:40:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

17:55:

Berg-och-talbana

Børn

18:00:

Pingu

Børn

18:05:

Höjdarna

Børn

18:30:

Partytältet

Børn

18:45:

Lassie

Børn

19:05:

Ronja Rövardotter

Børn

19:50:

Oddbods

Børn

20:00:

Sendeophold

05:00:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

05:10:

Långhalsen Lo

Børn

05:15:

Pocoyo

Børn

05:25:

Bing

Børn

05:30:

Sara och Anka

Børn

05:40:

Dinosar

Børn

05:50:

Timmy lamm

Børn
­

lørdag 5. september

06:00:

Lilla prinsessan

Børn

06:10:

Riddare Micke

Børn

06:25:

Roboten Rob

Børn

06:35:

Q Pootle 5

Børn

06:50:

Lycka gillar att klättra

Børn

07:00:

Morgonshowen

Børn

07:01:

Nicke Nyfiken

Børn

07:25:

Olivia

Børn

07:35:

Dinosaurietåget

Børn

07:50:

Lisa

Børn

08:00:

Biet Maya

Børn

08:15:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

08:30:

Andys dinosaurie-äventyr

Børn

08:45:

Spökpatrullen

Børn

09:00:

Disneydags

Børn

09:55:

Årets sockerbagare

Børn

10:25:

Zip Zip

Børn

10:35:

Pingvinerna från Madagaskar

Børn

11:00:

Sherlock Yack

Børn

11:10:

Geronimo Stilton

Børn

11:35:

Sommarlägret

Børn

11:45:

Ugglan & co

Børn

11:55:

Bara på skoj

Børn

12:05:

Djungelgänget: Till undsättning

Børn

12:15:

Creepschool

Børn

12:40:

Zoé Kézako

Børn

12:50:

Horseland

Børn

13:15:

Fåret Shaun

Børn

13:20:

Cykel-Oskar

Børn

13:30:

Sagoträdet

Børn

13:45:

Det stora uppdraget

Børn

14:00:

Mitt liv som grej

Børn

14:10:

Superhemligt

Børn

14:15:

Katten, musen, tiotusen

Børn

14:25:

Matildas mattegåta

Børn

14:30:

Yakari

Børn

14:40:

Äventyr i tid och rum

Børn

14:50:

Charlie och Lola

Børn

15:05:

Biet Maya

Børn

15:15:

Pelle Kanin

Børn

15:30:

Landet för länge sedan

Børn

15:50:

Djungelboken

Børn

16:00:

Yakari

Børn

16:15:

Charlie och Lola

Børn

16:25:

Pelle Kanin

Børn

16:40:

Lisa

Børn

16:45:

Biet Maya

Børn

16:55:

Äventyr i tid och rum

Børn

17:10:

Rorri Racerbil

Børn

17:20:

Olivia

Børn

17:30:

Bolibompa

Børn

17:31:

Första gången

Børn

17:40:

Dinosar

Børn

18:00:

Lilla prinsessan

Børn

18:10:

Masha och björnen

Børn

18:15:

Emil och Ida i Lönneberga

Børn

18:35:

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Børn

18:50:

Fuchsia den lilla häxan

Børn

20:15:

Pippi Långstrump

Børn

20:40:

Djungelgänget

Børn

20:55:

Djungelpuls

Børn

21:00:

Sendeophold

05:00:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

05:10:

Långhalsen Lo

Børn

05:15:

Pocoyo

Børn

05:25:

Bing

Børn

05:30:

Sara och Anka

Børn

05:40:

Dinosar

Børn

05:50:

Timmy lamm

Børn
­

søndag 6. september

06:00:

Lilla prinsessan

Børn

06:10:

Riddare Micke

Børn

06:25:

Roboten Rob

Børn

06:35:

Q Pootle 5

Børn

06:50:

Lycka gillar att klättra

Børn

07:00:

Morgonshowen

Børn

07:01:

Nicke Nyfiken

Børn

07:25:

Äventyr i tid och rum

Børn

07:35:

Så gör man inte

Børn

07:40:

Elias och räddningsteamet

Børn

07:50:

Bondgården

Børn

08:00:

Sofia den första

Børn

08:25:

Kate och Mim-Mim

Børn

08:40:

Fixarna

Børn

08:45:

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Børn

09:00:

Disneydags

Børn

09:55:

Årets sockerbagare

Børn

10:25:

Zip Zip

Børn

10:35:

Pingvinerna från Madagaskar

Børn

11:00:

Sherlock Yack

Børn

11:10:

Geronimo Stilton

Børn

11:35:

Sommarlägret

Børn

11:45:

Bara på skoj

Børn

12:00:

Djungelgänget: Till undsättning

Børn

12:10:

Creepschool

Børn

12:30:

Ugglan & co

Børn

12:40:

Caspers skrämskola

Børn

12:50:

Zoé Kézako

Børn

13:05:

Horseland

Børn

13:25:

Oscars oas

Børn

13:30:

Karamelli

Børn

13:45:

Supergorillan

Børn

14:00:

Livet i Bokstavslandet - syntolkat

Børn

14:15:

Lässugen

Børn

14:30:

Yakari

Børn

14:40:

Äventyr i tid och rum

Børn

14:55:

Charlie och Lola

Børn

15:05:

Biet Maya

Børn

15:15:

Pelle Kanin

Børn

15:30:

Landet för länge sedan

Børn

15:50:

Djungelboken

Børn

16:05:

Yakari

Børn

16:15:

Charlie och Lola

Børn

16:25:

Pelle Kanin

Børn

16:40:

Lisa

Børn

16:45:

Biet Maya

Børn

16:55:

Äventyr i tid och rum

Børn

17:10:

Rorri Racerbil

Børn

17:20:

Lilla prinsessan

Børn

17:30:

Bolibompa

Børn

17:31:

Kan du pussa den?

Børn

17:40:

Pocoyo

Børn

17:50:

Sara och Anka

Børn

18:00:

Pysselskogen

Børn

18:15:

Pettson & Findus - Kattonauten

Børn

19:30:

Lilla Sportspegeln

Børn

19:45:

MI High

Børn

20:15:

Pepparkornen

Børn

20:40:

Erky Perky

Børn

20:55:

Oddbods

Børn

21:00:

Sendeophold

05:00:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

05:10:

Långhalsen Lo

Børn

05:15:

Pocoyo

Børn

05:25:

Bing

Børn

05:30:

Sara och Anka

Børn

05:40:

Dinosar

Børn

05:50:

Timmy lamm

Børn

mandag 7. september

06:00:

Lilla prinsessan

Børn

06:10:

Riddare Micke

Børn

06:25:

Lillys Bortomvik

Børn

06:30:

Dimitri

Børn

06:35:

Max och Ruby

Børn

07:00:

Morgonshowen

Børn

07:01:

Äventyr i tid och rum

Børn

07:20:

Fåret Shaun

Børn

07:30:

Pax jordiska äventyr

Børn

07:45:

Fixarna

Børn

07:55:

Biet Maya

Børn

08:10:

Pelle Kanin

Børn

08:20:

Lata Lucy

Børn

08:30:

Servettmannens äventyr

Børn

08:40:

Peg + Katt

Børn

08:55:

Rita och Krokodil

Børn

09:00:

Teckenlådan

Børn

09:15:

Olivia

Børn

09:25:

Elias och räddningsteamet

Børn

09:35:

Tobi

Børn

09:40:

Djungelboken

Børn

09:50:

Dinosaurietåget

Børn

10:05:

Clifford, den stora röda hunden

Børn

10:30:

Roboten Rob

Børn

10:40:

Lulu Zipadoo

Børn

10:55:

Meckar-Micke

Børn

11:05:

Charlie och Lola

Børn

11:15:

Rorri Racerbil

Børn

11:25:

Gaspard och Lisa

Børn

11:35:

Gissa hur mycket jag tycker om dig

Børn

11:50:

Polo

Børn

11:55:

Pingu

Børn

12:00:

Pinos dagbok - finska

Børn

12:05:

Imse och Vimse - finska

Børn

12:10:

Pocoyo

Børn

12:15:

Långhalsen Lo

Børn

12:25:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

12:35:

Bing

Børn

12:40:

Sara och Anka

Børn

12:50:

Timmy lamm

Børn

13:00:

Daniel Tigers kvarter

Børn

13:15:

Fifi och blomsterfröna

Børn

13:25:

Skåpbilen Olle

Børn

13:30:

Karamelli

Børn

13:45:

Arthur

Børn

14:10:

Nyfikna Nellie

Børn

14:15:

Masha och björnen

Børn

14:20:

Tatonkas berättelser

Børn

14:35:

Sherlock Yack

Børn

14:45:

Djungelgänget: Till undsättning

Børn

15:00:

Kapten Sabeltand - kungen på havet

Børn

15:15:

Den fula ankungen och jag

Børn

15:45:

Pyjamasklubben

Børn

16:10:

Knäppala skola

Børn

16:30:

The Game

Børn

16:45:

Bara på skoj

Børn

17:00:

Dinosaurietåget

Børn

17:10:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

17:25:

Lisa

Børn

17:30:

Mitt liv som grej

Børn

17:40:

Superhemligt

Børn

17:45:

Katten, musen, tiotusen

Børn

17:55:

Matildas mattegåta

Børn

18:00:

Bolibompa

Børn

18:01:

Johans fordon

Børn

18:10:

Dinosar

Børn

18:25:

Big block sing song

Børn

18:30:

Zip Zip

Børn

18:45:

Superdräkten

Børn

19:15:

Lilla Aktuellt

Børn

19:25:

MI High

Børn

19:55:

Pepparkornen

Børn

20:20:

Det vilda fotbollsgänget

Børn

20:45:

Nina Patalo

Børn

20:55:

Lilla Aktuellt

Børn

21:00:

Sendeophold

05:00:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

05:10:

Långhalsen Lo

Børn

05:15:

Pocoyo

Børn

05:25:

Bing

Børn

05:30:

Sara och Anka

Børn

05:40:

Dinosar

Børn

05:50:

Timmy lamm

Børn
­

tirsdag 8. september

06:00:

Lilla prinsessan

Børn

06:10:

Riddare Micke

Børn

06:25:

Ella Bella bingo

Børn

06:30:

Dimitri

Børn

06:35:

Max och Ruby

Børn

07:00:

Morgonshowen

Børn

07:01:

Tripp trapp träd

Børn

07:20:

Fåret Shaun

Børn

07:30:

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Børn

07:50:

Charlie och Lola

Børn

08:05:

Franklin och hans vänner

Børn

08:15:

Tess och Ubbe

Børn

08:30:

Farfar i fickan

Børn

08:45:

Stella och Sam

Børn

08:55:

Skåpbilen Olle

Børn

09:00:

Träd Fu Tom

Børn

09:20:

Lata Lucy

Børn

09:25:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

09:40:

Djungelboken

Børn

09:50:

Äventyr i tid och rum

Børn

10:05:

Clifford, den stora röda hunden

Børn

10:30:

Roboten Rob

Børn

10:40:

Lulu Zipadoo

Børn

10:55:

Meckar-Micke

Børn

11:05:

Charlie och Lola

Børn

11:15:

Rorri Racerbil

Børn

11:25:

Gaspard och Lisa

Børn

11:35:

Gissa hur mycket jag tycker om dig

Børn

11:50:

Polo

Børn

11:55:

Pingu

Børn

12:00:

Leta svamp - meänkieli

Børn

12:10:

Pocoyo

Børn

12:15:

Långhalsen Lo

Børn

12:25:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

12:35:

Dinosar

Børn

12:45:

Fnissnisse

Børn

12:50:

Timmy lamm

Børn

13:00:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:15:

Fifi och blomsterfröna

Børn

13:25:

Pingu

Børn

13:30:

Supergorillan

Børn

13:45:

Arthur

Børn

14:10:

Masha och björnen

Børn

14:15:

Fåret Shaun

Børn

14:20:

Yakari

Børn

14:35:

Nyfikna Nellie

Børn

14:45:

Andys dinosaurie-äventyr

Børn

15:00:

Kapten Sabeltand - kungen på havet

Børn

15:15:

Den fula ankungen och jag

Børn

15:35:

Ugglan & co

Børn

15:45:

Pyjamasklubben

Børn

16:10:

Knäppala skola

Børn

16:30:

Johnny och Johanna

Børn

17:00:

Dinosaurietåget

Børn

17:10:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

17:25:

Lisa

Børn

17:30:

Ella Bella bingo

Børn

17:35:

Biet Maya

Børn

17:50:

Farfar i fickan

Børn

18:00:

Bolibompa

Børn

18:01:

Sannahs ateljé

Børn

18:15:

Daniel Tigers kvarter

Børn

18:30:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

18:45:

Hjärnkontoret

Børn

19:15:

Lilla Aktuellt

Børn

19:25:

Struten

Børn

19:55:

Labba

Børn

20:00:

Pepparkornen

Børn

20:30:

Det vilda fotbollsgänget

Børn

20:55:

Lilla Aktuellt

Børn

21:00:

Sendeophold

05:00:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

05:10:

Långhalsen Lo

Børn

05:15:

Pocoyo

Børn

05:25:

Bing

Børn

05:30:

Sara och Anka

Børn

05:40:

Dinosar

Børn

05:50:

Timmy lamm

Børn
­

onsdag 9. september

06:00:

Lilla prinsessan

Børn

06:10:

Riddare Micke

Børn

06:25:

Lillys Bortomvik

Børn

06:30:

Dimitri

Børn

06:35:

Max och Ruby

Børn

07:00:

Morgonshowen

Børn

07:01:

Franklin och hans vänner

Børn

07:20:

Fåret Shaun

Børn

07:30:

Fixarna

Børn

07:35:

Masha och björnen

Børn

07:45:

Den itusågade kaninen

Børn

08:05:

Zoé Kézako

Børn

08:15:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

08:30:

Servettmannens äventyr

Børn

08:40:

Peg + Katt

Børn

08:55:

Rita och Krokodil

Børn

09:00:

Bästa bokstaven

Børn

09:05:

Pinos dagbok

Børn

09:10:

Cirkuskiosken

Børn

09:20:

Kapten Balans och tidsmaskinen

Børn

09:25:

Äventyr i tid och rum

Børn

09:40:

Djungelboken

Børn

09:50:

Rymdrekryterna

Børn

10:05:

Clifford, den stora röda hunden

Børn

10:30:

Roboten Rob

Børn

10:40:

Lulu Zipadoo

Børn

10:55:

Meckar-Micke

Børn

11:05:

Fixarna

Børn

11:10:

Skräp

Børn

11:15:

Rorri Racerbil

Børn

11:25:

Gaspard och Lisa

Børn

11:35:

Gissa hur mycket jag tycker om dig

Børn

11:50:

Polo

Børn

11:55:

Pingu

Børn

12:00:

Allti Kartong - sydsamiska

Børn

12:10:

Pocoyo

Børn

12:15:

Långhalsen Lo

Børn

12:25:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

12:35:

Bing

Børn

12:40:

Sara och Anka

Børn

12:50:

Timmy lamm

Børn

13:00:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:15:

Fifi och blomsterfröna

Børn

13:25:

Skåpbilen Olle

Børn

13:30:

Det stora uppdraget

Børn

13:45:

Arthur

Børn

14:10:

Nyfikna Nellie

Børn

14:15:

Fåret Shaun

Børn

14:20:

Tatonkas berättelser

Børn

14:35:

Sherlock Yack

Børn

14:50:

Djungelgänget: Till undsättning

Børn

15:00:

Kapten Sabeltand - kungen på havet

Børn

15:15:

Den fula ankungen och jag

Børn

15:35:

Ugglan & co

Børn

15:45:

Pyjamasklubben

Børn

16:10:

Knäppala skola

Børn

16:30:

Johnny och Johanna

Børn

17:00:

Dinosaurietåget

Børn

17:10:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

17:25:

Lisa

Børn

17:30:

Ella Bella bingo

Børn

17:35:

Biet Maya

Børn

17:50:

Servettmannens äventyr

Børn

18:00:

Bolibompa

Børn

18:01:

Pappa på förskolan

Børn

18:15:

Katja Katt

Børn

18:30:

Geronimo Stilton

Børn

18:55:

Djungelgänget

Børn

19:05:

Ugglan & co

Børn

19:15:

Lilla Aktuellt

Børn

19:25:

MI High

Børn

19:55:

Pepparkornen

Børn

20:20:

Det vilda fotbollsgänget

Børn

20:45:

Nina Patalo

Børn

20:55:

Lilla Aktuellt

Børn

21:00:

Sendeophold

05:00:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

05:10:

Långhalsen Lo

Børn

05:15:

Pocoyo

Børn

05:25:

Bing

Børn

05:30:

Sara och Anka

Børn

05:40:

Dinosar

Børn

05:50:

Timmy lamm

Børn

torsdag 10. september

06:00:

Lilla prinsessan

Børn

06:10:

Riddare Micke

Børn

06:25:

Ella Bella bingo

Børn

06:30:

Dimitri

Børn

06:35:

Max och Ruby

Børn

07:00:

Morgonshowen

Børn

07:01:

Livet i Bokstavslandet

Børn

07:20:

Fåret Shaun

Børn

07:30:

Kate och Mim-Mim

Børn

07:45:

Pelle Kanin

Børn

08:00:

Stella och Sam

Børn

08:15:

Elias och räddningsteamet

Børn

08:30:

Farfar i fickan

Børn

08:45:

Stella och Sam

Børn

08:55:

Skåpbilen Olle

Børn

09:00:

Träd Fu Tom

Børn

09:20:

Lata Lucy

Børn

09:25:

Dinosaurietåget

Børn

09:40:

Djungelboken

Børn

09:50:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

10:05:

Charlie och Lola

Børn

10:15:

Tinga Tinga sagor

Børn

10:30:

Roboten Rob

Børn

10:40:

Lulu Zipadoo

Børn

10:55:

Meckar-Micke

Børn

11:05:

Fixarna

Børn

11:10:

Skräp

Børn

11:15:

Rorri Racerbil

Børn

11:25:

Gaspard och Lisa

Børn

11:35:

Gissa hur mycket jag tycker om dig

Børn

11:50:

Polo

Børn

11:55:

Pingu

Børn

12:00:

Pinos dagbok - romani chib/svensk romani

Børn

12:05:

Pinos dagbok - romani chib/svensk romani

Børn

12:10:

Pocoyo

Børn

12:15:

Långhalsen Lo

Børn

12:25:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

12:35:

Daniel Tigers kvarter

Børn

12:45:

Berg-och-talbana

Børn

12:50:

Timmy lamm

Børn

13:00:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:15:

Fifi och blomsterfröna

Børn

13:25:

Pingu

Børn

13:30:

Sagoträdet

Børn

13:45:

Arthur

Børn

14:10:

Masha och björnen

Børn

14:15:

Fåret Shaun

Børn

14:20:

Yakari

Børn

14:35:

Nyfikna Nellie

Børn

14:45:

Andys dinosaurie-äventyr

Børn

15:00:

Kapten Sabeltand - kungen på havet

Børn

15:15:

Den fula ankungen och jag

Børn

15:35:

Ugglan & co

Børn

15:45:

Pyjamasklubben

Børn

16:10:

Knäppala skola

Børn

16:30:

Johnny och Johanna

Børn

17:00:

Dinosaurietåget

Børn

17:10:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

17:25:

Lisa

Børn

17:30:

Bolibompa

Børn

17:31:

Stora maskiner

Børn

17:40:

Sara och Anka

Børn

17:50:

Bing

Børn

18:00:

Tripp trapp träd

Børn

18:15:

Livet i Bokstavslandet

Børn

18:30:

Geronimo Stilton

Børn

18:55:

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Børn

19:05:

Benny Brun

Børn

19:15:

Lilla Aktuellt

Børn

19:25:

Geografens testamente - Norden

Børn

19:45:

Kalkyl

Børn

20:00:

Pepparkornen

Børn

20:25:

Det vilda fotbollsgänget

Børn

20:50:

Lilla Aktuellt

Børn

20:55:

Oddbods

Børn

21:00:

Sendeophold

05:00:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

05:10:

Långhalsen Lo

Børn

05:15:

Pocoyo

Børn

05:25:

Bing

Børn

05:30:

Sara och Anka

Børn

05:40:

Dinosar

Børn

05:50:

Timmy lamm

Børn
­

fredag 11. september

06:00:

Lilla prinsessan

Børn

06:10:

Riddare Micke

Børn

06:25:

Lillys Bortomvik

Børn

06:30:

Dimitri

Børn

06:35:

Max och Ruby

Børn

07:00:

Morgonshowen

Børn

07:01:

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Børn

07:20:

Fåret Shaun

Børn

07:30:

Pax jordiska äventyr

Børn

07:45:

Elias och räddningsteamet

Børn

08:00:

Biet Maya

Børn

08:15:

Äventyr i tid och rum

Børn

08:30:

Börja skolan

Børn

08:35:

Masha och björnen

Børn

08:45:

Peg + Katt

Børn

09:00:

Träd Fu Tom

Børn

09:20:

Lata Lucy

Børn

09:25:

Rymdrekryterna

Børn

09:40:

Djungelboken

Børn

09:50:

Pelle Kanin

Børn

10:05:

Charlie och Lola

Børn

10:15:

Tinga Tinga sagor

Børn

10:30:

Roboten Rob

Børn

10:40:

Lulu Zipadoo

Børn

10:55:

Meckar-Micke

Børn

11:05:

Fixarna

Børn

11:10:

Skräp

Børn

11:15:

Rorri Racerbil

Børn

11:25:

Gaspard och Lisa

Børn

11:35:

Gissa hur mycket jag tycker om dig

Børn

11:50:

Polo

Børn

11:55:

Pingu

Børn

12:00:

Pinos dagbok - assyriska

Børn

12:05:

Pinos dagbok - kirundi

Børn

12:10:

Pocoyo

Børn

12:15:

Långhalsen Lo

Børn

12:25:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

12:35:

Bing

Børn

12:40:

Sara och Anka

Børn

12:50:

Timmy lamm

Børn

13:00:

Dinosar

Børn

13:15:

Fifi och blomsterfröna

Børn

13:25:

Skåpbilen Olle

Børn

13:30:

Farfar i fickan

Børn

13:45:

Arthur

Børn

14:10:

Nyfikna Nellie

Børn

14:15:

Tatonkas berättelser

Børn

14:30:

Lilla Aktuellt skola

Børn

14:45:

Lilla Aktuellt teckenspråk

Børn

15:00:

Kapten Sabeltand - kungen på havet

Børn

15:15:

Den fula ankungen och jag

Børn

15:35:

Ugglan & co

Børn

15:45:

Pyjamasklubben

Børn

16:10:

Strunt samma

Børn

16:35:

Johnny och Johanna

Børn

17:00:

Dinosaurietåget

Børn

17:10:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

17:25:

Lisa

Børn

17:30:

Bolibompa

Børn

17:31:

Johans fordon

Børn

17:40:

Dinosar

Børn

17:55:

Big block sing song

Børn

18:00:

Pingu

Børn

18:05:

Höjdarna

Børn

18:30:

Partytältet

Børn

18:45:

Lassie

Børn

19:05:

Familjen Rysberg

Børn

19:35:

Piñata

Børn

20:00:

Fredagkväll med Malin

Børn

20:15:

Fixa rummet

Børn

20:40:

Zip Zip

Børn

20:50:

Oddbods

Børn

21:00:

Sendeophold

05:00:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

05:10:

Långhalsen Lo

Børn

05:15:

Pocoyo

Børn

05:25:

Bing

Børn

05:30:

Sara och Anka

Børn

05:40:

Dinosar

Børn

05:50:

Timmy lamm

Børn
­

lørdag 12. september

06:00:

Lilla prinsessan

Børn

06:10:

Riddare Micke

Børn

06:25:

Roboten Rob

Børn

06:35:

Q Pootle 5

Børn

06:50:

Lycka gillar att klättra

Børn

07:00:

Morgonshowen

Børn

07:01:

Nicke Nyfiken

Børn

07:25:

Olivia

Børn

07:35:

Dinosaurietåget

Børn

07:50:

Lisa

Børn

08:00:

Biet Maya

Børn

08:15:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

08:30:

Andys dinosaurie-äventyr

Børn

08:45:

Spökpatrullen

Børn

09:00:

Disneydags

Børn

09:55:

Årets sockerbagare

Børn

10:25:

Zip Zip

Børn

10:35:

Pingvinerna från Madagaskar

Børn

11:00:

Sherlock Yack

Børn

11:10:

Geronimo Stilton

Børn

11:35:

Sommarlägret

Børn

11:45:

Ugglan & co

Børn

11:55:

Bara på skoj

Børn

12:05:

Djungelgänget: Till undsättning

Børn

12:15:

Creepschool

Børn

12:40:

Zoé Kézako

Børn

12:50:

Horseland

Børn

13:15:

Fåret Shaun

Børn

13:20:

Cykel-Oskar

Børn

13:30:

Sagoträdet

Børn

13:45:

Det stora uppdraget

Børn

14:00:

Mitt liv som grej

Børn

14:10:

Superhemligt

Børn

14:15:

Katten, musen, tiotusen

Børn

14:25:

Matildas mattegåta

Børn

14:30:

Yakari

Børn

14:40:

Äventyr i tid och rum

Børn

14:50:

Charlie och Lola

Børn

15:05:

Biet Maya

Børn

15:15:

Pelle Kanin

Børn

15:30:

Landet för länge sedan

Børn

15:50:

Djungelboken

Børn

16:00:

Yakari

Børn

16:15:

Charlie och Lola

Børn

16:25:

Pelle Kanin

Børn

16:35:

Lisa

Børn

16:45:

Biet Maya

Børn

16:55:

Äventyr i tid och rum

Børn

17:10:

Rorri Racerbil

Børn

17:20:

Olivia

Børn

17:30:

Bolibompa

Børn

17:31:

Sannahs ateljé

Børn

17:45:

Gissa hur mycket jag tycker om dig

Børn

18:00:

Lilla prinsessan

Børn

18:10:

Masha och björnen

Børn

18:15:

Emil och Ida i Lönneberga

Børn

18:35:

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Børn

18:50:

Bästa vänner

Børn

20:05:

Pippi Långstrump

Børn

20:35:

Pingvinerna från Madagaskar

Børn

20:55:

Larva

Børn

21:00:

Sendeophold

05:00:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

05:10:

Långhalsen Lo

Børn

05:15:

Pocoyo

Børn

05:25:

Bing

Børn

05:30:

Sara och Anka

Børn

05:40:

Dinosar

Børn

05:50:

Timmy lamm

Børn

søndag 13. september

06:00:

Lilla prinsessan

Børn

06:10:

Riddare Micke

Børn

06:25:

Roboten Rob

Børn

06:35:

Q Pootle 5

Børn

06:50:

Lycka gillar att klättra

Børn

07:00:

Morgonshowen

Børn

07:01:

Nicke Nyfiken

Børn

07:25:

Äventyr i tid och rum

Børn

07:35:

Så gör man inte

Børn

07:40:

Elias och räddningsteamet

Børn

07:50:

Bondgården

Børn

08:00:

Jake och piraterna i landet Ingenstans

Børn

08:25:

Kate och Mim-Mim

Børn

08:40:

Fixarna

Børn

08:45:

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Børn

09:00:

Disneydags

Børn

09:55:

Årets sockerbagare

Børn

10:25:

Zip Zip

Børn

10:35:

Sherlock Yack

Børn

10:50:

Pingvinerna från Madagaskar

Børn

11:10:

Geronimo Stilton

Børn

11:35:

Sommarlägret

Børn

11:45:

Bara på skoj

Børn

11:55:

Djungelgänget: Till undsättning

Børn

12:10:

Creepschool

Børn

12:30:

Ugglan & co

Børn

12:40:

Caspers skrämskola

Børn

12:50:

Zoé Kézako

Børn

13:05:

Horseland

Børn

13:25:

Gigglebug

Børn

13:30:

Karamelli

Børn

13:45:

Supergorillan

Børn

14:00:

Livet i Bokstavslandet - syntolkat

Børn

14:15:

Lässugen

Børn

14:30:

Yakari

Børn

14:40:

Äventyr i tid och rum

Børn

14:50:

Charlie och Lola

Børn

15:05:

Biet Maya

Børn

15:15:

Pelle Kanin

Børn

15:30:

Landet för länge sedan

Børn

15:50:

Djungelboken

Børn

16:00:

Yakari

Børn

16:15:

Charlie och Lola

Børn

16:25:

Pelle Kanin

Børn

16:40:

Lisa

Børn

16:45:

Biet Maya

Børn

16:55:

Äventyr i tid och rum

Børn

17:10:

Rorri Racerbil

Børn

17:20:

Lilla prinsessan

Børn

17:30:

Bolibompa

Børn

17:31:

Pappa på förskolan

Børn

17:45:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

18:00:

Pysselskogen

Børn

18:15:

Sofia den första: Det var en gång en prinsessa

Børn

19:00:

Gruffalon

Børn

19:25:

Lilla Sportspegeln

Børn

19:40:

MI High

Børn

20:10:

Pepparkornen

Børn

20:35:

Djungelgänget

Børn

20:50:

Nina Patalo

Børn

20:55:

Larva

Børn

21:00:

Sendeophold

05:00:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

05:10:

Långhalsen Lo

Børn

05:15:

Pocoyo

Børn

05:25:

Bing

Børn

05:30:

Sara och Anka

Børn

05:40:

Dinosar

Børn

05:50:

Timmy lamm

Børn
­

mandag 14. september

06:00:

Lilla prinsessan

Børn

06:10:

Riddare Micke

Børn

06:25:

Lillys Bortomvik

Børn

06:30:

Dimitri

Børn

06:35:

Max och Ruby

Børn

07:00:

Morgonshowen

Børn

07:01:

Äventyr i tid och rum

Børn

07:20:

Fåret Shaun

Børn

07:30:

Pax jordiska äventyr

Børn

07:45:

Fixarna

Børn

07:55:

Biet Maya

Børn

08:10:

Pelle Kanin

Børn

08:20:

Lata Lucy

Børn

08:30:

Servettmannens äventyr

Børn

08:40:

Peg + Katt

Børn

08:55:

Rita och Krokodil

Børn

09:00:

Teckenlådan

Børn

09:15:

Olivia

Børn

09:25:

Elias och räddningsteamet

Børn

09:35:

Tobi

Børn

09:40:

Djungelboken

Børn

09:50:

Dinosaurietåget

Børn

10:05:

Charlie och Lola

Børn

10:15:

Tinga Tinga sagor

Børn

10:30:

Roboten Rob

Børn

10:40:

Lulu Zipadoo

Børn

10:55:

Meckar-Micke

Børn

11:05:

Fixarna

Børn

11:10:

Skräp

Børn

11:15:

Rorri Racerbil

Børn

11:25:

Gaspard och Lisa

Børn

11:35:

Gissa hur mycket jag tycker om dig

Børn

11:50:

Polo

Børn

11:55:

Pingu

Børn

12:00:

Pinos dagbok - finska

Børn

12:05:

Imse och Vimse - finska

Børn

12:10:

Pocoyo

Børn

12:15:

Långhalsen Lo

Børn

12:25:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

12:35:

Bing

Børn

12:40:

Sara och Anka

Børn

12:50:

Timmy lamm

Børn

13:00:

Daniel Tigers kvarter

Børn

13:15:

Fifi och blomsterfröna

Børn

13:25:

Skåpbilen Olle

Børn

13:30:

Karamelli

Børn

13:45:

Arthur

Børn

14:10:

Nyfikna Nellie

Børn

14:15:

Masha och björnen

Børn

14:20:

Tatonkas berättelser

Børn

14:35:

Sherlock Yack

Børn

14:45:

Djungelgänget: Till undsättning

Børn

15:00:

Kapten Sabeltand - kungen på havet

Børn

15:15:

Den fula ankungen och jag

Børn

15:40:

Pyjamasklubben

Børn

16:00:

Strunt samma

Børn

16:30:

The Game

Børn

16:45:

Bara på skoj

Børn

17:00:

Dinosaurietåget

Børn

17:10:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

17:25:

Lisa

Børn

17:30:

Mitt liv som grej

Børn

17:40:

Superhemligt

Børn

17:45:

Katten, musen, tiotusen

Børn

17:55:

Matildas mattegåta

Børn

18:00:

Bolibompa

Børn

18:01:

Johans fordon

Børn

18:10:

Dinosar

Børn

18:25:

Big block sing song

Børn

18:30:

Zip Zip

Børn

18:45:

Superdräkten

Børn

19:15:

Lilla Aktuellt

Børn

19:25:

MI High

Børn

19:55:

Pepparkornen

Børn

20:20:

Det vilda fotbollsgänget

Børn

20:45:

Nina Patalo

Børn

20:55:

Lilla Aktuellt

Børn

21:00:

Sendeophold

05:00:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

05:10:

Långhalsen Lo

Børn

05:15:

Pocoyo

Børn

05:25:

Bing

Børn

05:30:

Sara och Anka

Børn

05:40:

Dinosar

Børn

05:50:

Timmy lamm

Børn
­

tirsdag 15. september

06:00:

Lilla prinsessan

Børn

06:10:

Riddare Micke

Børn

06:25:

Ella Bella bingo

Børn

06:30:

Dimitri

Børn

06:35:

Max och Ruby

Børn

07:00:

Morgonshowen

Børn

07:01:

Tripp trapp träd

Børn

07:20:

Fåret Shaun

Børn

07:50:

Charlie och Lola

Børn

08:05:

Franklin och hans vänner

Børn

08:15:

Tess och Ubbe

Børn

08:30:

Farfar i fickan

Børn

08:45:

Stella och Sam

Børn

08:50:

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Børn

08:55:

Skåpbilen Olle

Børn

09:00:

Träd Fu Tom

Børn

09:20:

Lata Lucy

Børn

09:25:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

09:40:

Djungelboken

Børn

09:50:

Äventyr i tid och rum

Børn

10:05:

Charlie och Lola

Børn

10:15:

Tinga Tinga sagor

Børn

10:30:

Roboten Rob

Børn

10:40:

Lulu Zipadoo

Børn

10:55:

Meckar-Micke

Børn

11:05:

Fixarna

Børn

11:10:

Skräp

Børn

11:15:

Rorri Racerbil

Børn

11:25:

Gaspard och Lisa

Børn

11:35:

Gissa hur mycket jag tycker om dig

Børn

11:50:

Polo

Børn

11:55:

Pingu

Børn

12:00:

Andrea hälsar på

Børn

12:10:

Pocoyo

Børn

12:15:

Långhalsen Lo

Børn

12:25:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

12:35:

Dinosar

Børn

12:45:

Fnissnisse

Børn

12:50:

Timmy lamm

Børn

13:00:

Tinga Tinga sagor

Børn

13:15:

Fifi och blomsterfröna

Børn

13:25:

Pingu

Børn

13:30:

Supergorillan

Børn

13:45:

Arthur

Børn

14:10:

Masha och björnen

Børn

14:15:

Fåret Shaun

Børn

14:20:

Yakari

Børn

14:35:

Nyfikna Nellie

Børn

14:45:

Andys dinosaurie-äventyr

Børn

15:00:

Kapten Sabeltand - kungen på havet

Børn

15:15:

Den fula ankungen och jag

Børn

15:40:

Pyjamasklubben

Børn

16:05:

Strunt samma

Børn

16:35:

Johnny och Johanna

Børn

17:00:

Dinosaurietåget

Børn

17:10:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

17:25:

Olivia

Børn

17:35:

Biet Maya

Børn

17:50:

Servettmannens äventyr

Børn

18:00:

Bolibompa

Børn

18:01:

Sannahs ateljé

Børn

18:15:

Daniel Tigers kvarter

Børn

18:30:

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Børn

18:45:

Hjärnkontoret

Børn

19:15:

Lilla Aktuellt

Børn

19:25:

Här har du din mat

Børn

19:55:

Labba

Børn

20:00:

Pepparkornen

Børn

20:30:

Det vilda fotbollsgänget

Børn

20:50:

Lilla Aktuellt

Børn

20:55:

Larva

Børn

21:00:

Sendeophold

05:00:

Raa-Raa - lejonet som låter

Børn

05:10:

Långhalsen Lo

Børn

05:15:

Pocoyo

Børn

05:25:

Bing

Børn

05:30:

Sara och Anka

Børn

05:40:

Dinosar

Børn

05:50:

Timmy lamm

Børn

­
­

TimeFor.TV in your language: Dansk Deutsch English Español Français Italiano Nederlands Norsk Svenska

­